Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Activ

poradnik  Jak poprawnie pisać na forum.

Polecane posty

Docierając do tego miejsca, zdajesz sobie sprawę, że potrafisz poprawie napisać tematu lub postu. Poniższy poradni ma ci pomóc w poprawnym zadaniu pytania w swoim wątku. Proponujemy też, zapoznał się z regulaminem serwisu i forum.

Pamiętaj! Jedno zagadnienie (przedmiot) = jeden temat!

Jak powinien wyglądać poprawnie napisany temat, a ja nie powinien.

Źle napisany temat:

Temat: Coś tam wykopałem.

Co to jest według ciebie: Wykopałem monetkę coś tam, jest napisane, ale nie wiem co z tym zrobić, przeprowadźcie identyfikacje tego czegoś.
Wymiary:  Nie wiem trochę mniejsze od kapsla po piwie.
Waga: leciutka jak 2 zł.
Materiał: Nie wiem, nie jestem złomiarzem.
O co prosisz?: no kur... napisałem wyżej, ślepi jesteście ?

Poprawnie napisany temat:

Temat: Moneta z facetem na koniu, miedz wymiary 16 mm, proszę o pomoc w identyfikacji.

Co to jest według ciebie: Moneta wygląda na boratynkę, ale nie jestem pewny.
Wymiary: 16 mm
Waga: około 0,50 gram., bardzo lekka naprawdę, trudno jest zmierzyć wagę tak czegoś małego.
Materiał: Miedź.
Znaki szczególe: moneta jest okrągła i ma symbol A.
O co prosisz?proszę o identyfikację na podstawie zdjęcia i wyżej wymienionych informacji.

UWAGA !!

Posimy, aby użytkownik umieszczający temat podał wszystkie znaki szczególe przedmioty, czyli cyfry litery itd. Ułatwi to identyfikacje przedmiotu i szybsze zakończenie tematu.

Informacja, zanim umieścisz post lub temat.

• Post to tekst umieszczany na forum dyskusyjnym przez Internautę. Posty pojawiają się w odpowiedzi na temat, czyli post inicjujący dyskusję. Tworzą w ten sposób wątki.
  • Na forach internetowych obowiązuje nieformalna etykieta. Mówi ona m. in. o tym, że przed zadaniem swojego pytania, należy sprawdzić, czy temat ten nie był już wcześniej poruszany.
  • Wskazane jest, żeby nie używać wielkich liter (oznaczają krzyk), cytować tylko fragmenty cudzych wypowiedzi, do których bezpośrednio się odnosisz, pisać na temat i nie umieszczać tego samego tekstu w wielu wątkach.
  • Na forach wszyscy są na „ty”, jednak pamiętając, że współuczestnikom należy się szacunek.

Ważne:

1. W polu Nazwa Tematu-Opisz jak najkrócej i jak najdokładniej swój problem oddając, przy tym jego sedno wątki należy, tytułować tak, aby określały jego treść. Pomoże to innym przeszukiwać forum. Oczywiste jest chyba zaczynanie tytułu od duże litery, w razie konieczności stosujemy interpunkcje.
    2. Pole tag nie jest wymagane, ale jak chcesz pomoc innym użytkownikom, którzy to w przyszłości będą szukali podobnego tematu, to umieść 2/3 krótkie tagi do swojego tematu. Będą one wyświetlane pod nazwą twojego tematu w dziale, którym założyłeś temat.
    3. Prosimy o niepisanie tematów typu: „ID”,"Pomocy proszę o ID”,"co to jest?”, „co to moneta” itd. Takie tematy mogą zostać ukarane albo usunięte przez moderatorów serwisu.
    4. Prawidłowy temat powinien zawierać maksimum informacji w tytule. Czyli jak wiemy, mniej więcej co to jest, za przedmiot umieszczamy te informacje w tytule, „pamiętaj, człowiek nie robot ma prawo się mylić".
    5. Umieszczając, temat w treści powinniśmy, zamieścić jak najwięcej informacji o danym przedmiocie. Chodzi głównie o wymiary, wagę, zdjęcia i inne znaki szczególne przedmiotu.
    6. Im opis jest treściwszy, tym większe szanse na szybką odpowiedź. Nie stosuj niepotrzebnego i zbędnego formatowania tekstu i nie nadużywaj emotek. Takie tematy źle się czyta i zniechęca innych do pomocy. Podkreślaj, jeśli musisz, tylko najważniejsze informacje.

Jeżeli posiadamy wielkie problemy z pisownią to odsyłamy do tematu: Przydatne korektory tekstu i ortografii

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

O nas.

Niniejsze Forum stanowi miejsce wymiany informacji oraz dyskusji na temat detektorystyki . Forum ma charakter innowacyjno-edukacyjne. Na stronach Forum nie są umieszczane żadne materiały (pliki) podlegające ochronie prawno-autorskiej. Administracja Forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi poszczególnych użytkowników Forum, a w szczególności za wszelkie przypadki naruszenia praw osób trzecich (w tym praw autorskich).

Śledź nas na.

Najnowszy film.

Ważne informacje

Regulamin Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.