Skocz do zawartości
 • Zaloguj się, aby obserwować  

  Bułgarska policja zabezpieczyła 95 sztuk archeologicznych artefaktów OD POSZUKIWACZY SKARBÓW !! Pierwsze zarzuty już postawiono!!


  Activ

  Bułgarska policja ogłosiła, że rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się poszukiwaniem skarbów i handlem antykami.  Poszukiwanie skarbów na stanowiskach archeologicznych jest bardzo dużym przestępstwem w Bułgarii. W Prokuraturze Okręgowej w północnym bułgarskim mieście Pleven oskarżono trzech mężczyzn o nielegalne wykopywanie skarbów w dużym starożytnym mieście rzymskim Ulpia Oescus w pobliżu miasta Gigen. Według oskarżenia trzej mężczyźni Nikolay S, Tihomir V i Kalin N, brali udział w nielegalnych wykopaliskach w Rezerwacie Archeologicznym Ulpia Oescus w okresie od 20 maja 2017 r. Do 28 listopada 2017 r. Oskarżeni Korzystali i używali wykrywaczy metalu i sprzętu do kopania typu łopat, saperek itp. wykopując artefakty historycznego stanowiska archeologicznego. Ustalono, że grupa przestępcza jest częścią międzynarodowego kanału handlowego artefaktami dziedzictwa kulturowego nielegalnie uzyskanymi dzięki wykopaliskom - twierdzi tak bułgarska policja. W nowo ogłoszonej akcji policyjnej w południowej Bułgarii, w sumie cztery osoby są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a policja dokonała nalotu na sześć domów i pięć samochodów przez nich używanych. Policjanci zabezpieczyła w sumie 95 archeologicznych artefaktów, w tym 85 starożytnych monet i 10 ozdób, w tym pierścionek i krzyż. Nawet zarejestrowane kolekcje artefaktów archeologicznych pozostają kontrowersyjną sprawą w Bułgarii na tle szalejących poszukiwań skarbów i grabieży stanowisk archeologicznych ze wszystkich okresów historycznych.

   


   

  dV4IpqS.jpg   ncAcry8.jpg

   

    JQ8wlCh.jpg  fkfLq6D.jpg  jTXhtYA.jpg  XPuRkg2.jpg

   

   

  Miejsce z którego wydobyto większość artefaktów  Ulpia Oescus.

   

   


   

  Źródło:
  http://www.informo.bg/bg/2018/03/20 - nie mogę dodać całego linku bo zmienia mi się na krzaczki :D 
  http://archaeologyinbulgaria.com/2018/03/22/bulgarias-police-seize-95-archaeological-artifacts-organized-crime-treasure-hunters/

   

  Edytowano przez Activ

  Zaloguj się, aby obserwować  


  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.  Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to proste!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się


O nas.

Niniejsze Forum stanowi miejsce wymiany informacji oraz dyskusji na temat detektorystyki . Forum ma charakter innowacyjno-edukacyjne. Na stronach Forum nie są umieszczane żadne materiały (pliki) podlegające ochronie prawno-autorskiej. Administracja Forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi poszczególnych użytkowników Forum, a w szczególności za wszelkie przypadki naruszenia praw osób trzecich (w tym praw autorskich).

Śledź nas na.

Najnowszy film.

 

 

×

Ważne informacje

Regulamin Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.