Skocz do zawartości
 • Zaloguj się, aby obserwować  

  Na jednym z odcinków autostrady A14 między Cambridge i Huntingdon archeolodzy odkryli kilkadziesiąt artefaktów.


  Activ

  Pozostałości 12 budynków zajmują powierzchnię sześciu hektarów, odkryli budowniczy modernizujący odcinek A14 niedaleko Cambridge. Uważa się, że wioska była zajęta od ósmego do dwunastego wieku, twierdzi tak zespołu składających się 250 archeologów pracujących na tym terenie. Eksperci prowadzeni przez Muzeum Archeologiczne w Londynie odkopali ponad 40 stanowisk na odcinku A14 między Cambridge i Huntingdon. Artefakty odkryte podczas prac wykopaliskowych to między innymi rzadki flet z piątego do dziewiątego wieku, ozdobny rzymski wisiorek przedstawiający głowę Meduzy i szczątki drewnianej drabiny linowej z epoki żelaza. Obecnie znaleziono również 40 rzymskich pieców garncarskich, osiem cmentarzy z epoki żelaza, dwa średniowieczne piece ceglane i trzy osady saksońskie. Zespół archeologów planują zakończyć prace do lata, obecnie nie wiadomo kiedy ruszą prace na odcinku autostrady A14. 

   


   

   

  ao4deWs.jpg   rRMcRuR.jpg  NVHTX3y.jpg

   

  prJLC4E.jpg  Z9MNsnA.jpg  6yuM4EP.jpg  

   

  H7bsAaX.jpg  FrWko99.jpg  gzain1O.jpg

   

  yNgOvAp.jpg    hqUbF9e.jpg  cBEuhfN.jpg

   

  NDqpX9S.jpg  QWXYKY8.jpg  6fsjyGT.jpg

   

   


   

  Źródło:
  
  https://saesferd.wordpress.com/2018/03/27/4184/
  http://www.dailymail.co.uk/wires/pa/article-5549371/Work-upgrade-A14-near-Cambridge-exposes-abandoned-medieval-village.html
  
  Zaloguj się, aby obserwować  


  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.  Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to proste!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się


O nas.

Niniejsze Forum stanowi miejsce wymiany informacji oraz dyskusji na temat detektorystyki . Forum ma charakter innowacyjno-edukacyjne. Na stronach Forum nie są umieszczane żadne materiały (pliki) podlegające ochronie prawno-autorskiej. Administracja Forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi poszczególnych użytkowników Forum, a w szczególności za wszelkie przypadki naruszenia praw osób trzecich (w tym praw autorskich).

Śledź nas na.

Najnowszy film.

 

 

×

Ważne informacje

Regulamin Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.