Skocz do zawartości
 • Zaloguj się, aby obserwować  

  Papieskie pieczęcie odnalezione w Wielkiej Brytanii.


  Activ

  Na początku grudnia archeolodzy odnaleźli 3 pieczęcie papieskie wykonane z ołowiu w grobie opata Jana z Wheathampstead, jednego z najciekawszych i najbardziej szanowanych średniowiecznych opatów St. Albans. Chociaż tylko awers pieczęci jest częściowo czytelny, eksperci byli w stanie rozpoznać nazwę "Martinus" czyli do papieża Martina V, Papieskie pieczęcie, które znaleziono w jego grobie, są świadectwem przywilejów, jakie zdobył dla swojego klasztoru oraz jego wpływów krajowych i międzynarodowych.

   


   

   

  xX71dQc.jpg  F0MuXcZ.jpg  w9bFoPr.jpg

   

  7LFMJ1u.jpg  ffavtXZ.jpg    A3LN9lL.jpg   LrN4Xs6.jpg

   

   

   


   

   

  Źródło:
  
  http://www.ancient-origins.net/news-history-archaeology/1000-year-old-norman-cathedral-ruins-unearthed-beneath-church-england-021851
  https://albanbritainsfirstsaint.wordpress.com/category/january-2018/

   

  Zaloguj się, aby obserwować  


  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.  Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to proste!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się


O nas.

Niniejsze Forum stanowi miejsce wymiany informacji oraz dyskusji na temat detektorystyki . Forum ma charakter innowacyjno-edukacyjne. Na stronach Forum nie są umieszczane żadne materiały (pliki) podlegające ochronie prawno-autorskiej. Administracja Forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi poszczególnych użytkowników Forum, a w szczególności za wszelkie przypadki naruszenia praw osób trzecich (w tym praw autorskich).

Śledź nas na.

Najnowszy film.

 

 

×

Ważne informacje

Regulamin Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.