Skocz do zawartości
 • Zaloguj się, aby obserwować  

  W centrum Dublina odnalezione cenne artefakty z okresu Wikingów.


  Activ

  Od końca października 2017 r. Do połowy marca 2018 r. Zespół 12 archeologów i kilku specjalistów prowadzi wykopaliska na terenie przyszłego hotelu. Przez ten czas prowadzący eksploracje archeolodzy w Dublinie odkryli XI-wieczną wioskę Wikingów i kilkanaście związanych z wikingami artefaktów. Znaleziono między innymi drewniana łyżka, srebrną monetę króla Edwarda z trzynastego lub czternastego wieku, ryciny na płycie łupkowej, klucz z miedzi i płytkę z łupku, która przedstawia wojownika na koniu. Warto również wspomnieć, że archeolodzy odnaleźli bardzo dużą ilością skórzanych butów z XII wieku. Wszystkie Odkrycia odnaleziono przy katedrze św. Patryka w centrum Dublina. Artefakty wykopane przez specjalistów i archeologów zostaną przekazane do Irlandzkiego Muzeum Narodowego w Dublinie.

   


   

   

  Qu23q9F.jpg   YOV8GUZ.jpg  f2xZJHC.jpg

   

  PCEM2Rz.jpg  wBV6cms.jpg

   

  yhje22R.jpg  4gSwn4r.jpg  2Boibfx.jpg

   

  qXxIrBO.jpg  aSDbIZK.jpg  JxuuGW4.jpg

   

   

   

   

   


  Źródło:
  http://www.ancientpages.com/2018/03/31/rare-viking-graffiti-and-artifacts-found-in-dublin/
  https://www.independent.ie/irish-news/news/graffiti-among-treasure-trove-of-viking-artifacts-found-on-dublin-building-site-36735495.html
  
  Zaloguj się, aby obserwować  


  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.  Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to proste!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się


O nas.

Niniejsze Forum stanowi miejsce wymiany informacji oraz dyskusji na temat detektorystyki . Forum ma charakter innowacyjno-edukacyjne. Na stronach Forum nie są umieszczane żadne materiały (pliki) podlegające ochronie prawno-autorskiej. Administracja Forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi poszczególnych użytkowników Forum, a w szczególności za wszelkie przypadki naruszenia praw osób trzecich (w tym praw autorskich).

Śledź nas na.

Najnowszy film.

 

 

×

Ważne informacje

Regulamin Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.