Skocz do zawartości
 • Zaloguj się, aby obserwować  

  W Jerozolimskiej jaskini odkryto 2000-letnie rzadkie monety.


  Activ

  W pobliżu Wzgórza Świątynnego archeolodzy odkryli kilkanaście wybitych monet z brązu z czasów żydowskiego buntu przeciwko Rzymianom. Podczas wykopalisk na stanowisku archeologicznym w Ophel, prowadzonym przez archeologa z Uniwersytetu Hebrajskiego pod dowództwem Eilat Mezer znaleziono kilkadziesiąt monet oraz potłuczone naczynia garncarskie, słoiki i garnki do gotowania pochodzące z okresu Wielkiego buntu (66-70 ne). Uważa się, że te półtora centymetrowe monety z brązu zostały pozostawione przez mieszkańców Jerozolimy, którzy ukrywali się w jaskini 7 na 15 metrów przed rzymianami. Większość monet pochodzi z ostatniego roku, znanego jako "rok czwarty" Dr Eilat Mezer, który kieruje wykopaliskami na Ścianie Wschodniej, nazwał to odkrycie ekscytującym i nieoczekiwanym. Skarb był zaskoczeniem dla pracowników Urzędu Starożytności i studentów Uniwersytetu Hebrajskiego.

   


   

   

  WqodWgb.jpg   P18qApy.jpg  LjQjzhH.jpg

   

  z5l1WR0.jpg  AdSF45j.png

   

   

   

  Źródło:
  
  https://www.israel21c.org/2000-year-old-rare-coins-discovered-in-jerusalem-cave/
  http://old.archeo-news.ru/2018/03/blog-post_93.html
  
  Zaloguj się, aby obserwować  


  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.  Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to proste!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się


O nas.

Niniejsze Forum stanowi miejsce wymiany informacji oraz dyskusji na temat detektorystyki . Forum ma charakter innowacyjno-edukacyjne. Na stronach Forum nie są umieszczane żadne materiały (pliki) podlegające ochronie prawno-autorskiej. Administracja Forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi poszczególnych użytkowników Forum, a w szczególności za wszelkie przypadki naruszenia praw osób trzecich (w tym praw autorskich).

Śledź nas na.

Najnowszy film.

 

 

×

Ważne informacje

Regulamin Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.