Skocz do zawartości
 • Zaloguj się, aby obserwować  

  Warte pamięci- Skarb 10 złotych monet sprzed dwóch tysięcy lat.


  Activ

  W hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii detektorysta odnalazł 10 złotych monet z czasów inwazji Juliusza Cezara na wielką Brytanię. Monety zostały odkupione od znalazcy przez Muzeum z hrabstwie Kent za sumę około 13 000 funtów. Tam też wcześniej oceniono stan skarbu i określono, z jakiej epoki pochodzą znaleziska. Uważa się, że monety datowane są na około 50 lub 60 pne, ówczesne pieniądze pochodzą z późnej epoki żelaza, zostały one wyprodukowane w regionie Amiens w północnej Francji i są uważane za środek płatniczy używanego przez lokalne plemiona brytyjskie. W tym czasie zarówno południowo-wschodnia Anglia, jak i Francja były okupowane przez plemiona celtyckie. Prawdopodobnie monety powróciły do Kent jako płaca lub łup żołnierzy. Potem, z powodów, o których możemy się jedynie domyślać, zostali pochowani i pozostawali w ziemi przez ponad dwa tysiące lat, aż do obecnych czasów.

   


   

  CmhGZi5.jpg    tsWSS1u.jpg

   

      tLFGQQf.jpg    9l4scX4.jpg

   

  Ngu5IwQ.jpg

   


   

  Źródło: 
  
  http://www.edenbridge-chronicle.co.uk/article.cfm?id=118017&headline=Rare%20hoard%20of%20gold%20coins%20to%20join%20displays%20at%20Local%20Museum&sectionIs=news&searchyear=2018
  https://www.kentlive.news/news/rare-hoard-2000-year-old-1334844
  
  Zaloguj się, aby obserwować  


  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.  Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to proste!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się


O nas.

Niniejsze Forum stanowi miejsce wymiany informacji oraz dyskusji na temat detektorystyki . Forum ma charakter innowacyjno-edukacyjne. Na stronach Forum nie są umieszczane żadne materiały (pliki) podlegające ochronie prawno-autorskiej. Administracja Forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi poszczególnych użytkowników Forum, a w szczególności za wszelkie przypadki naruszenia praw osób trzecich (w tym praw autorskich).

Śledź nas na.

Najnowszy film.

 

 

×

Ważne informacje

Regulamin Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.